buty na wysokim obcasie

Buty na wysokim obcasie – wady i zalety

Myślę, że wszyscy zgadzamy się, że dama na wysokich obcasach wygląda bardziej kobieco, elegancko i bardziej wyrafinowanie. Ale oczywiście wszystko ma swoje dobre i złe strony – a tutaj chciałabym zaprezentować wady i zalety wysokich obcasów. Jeśli chcesz kupić buty na wysokim obcasie w internecie, teraz możesz nauczyć się jak je wybierać i dobrać je do stroju by uzyskać perfekcyjny wygląd!

Szpilki z paskami w stylu Mary Jane mogą nie pasować do każdej pani na tej planecie, ale są bardzo praktyczne. Paski utrzymają twoje buty na wysokim obcasie w miejscu i sprawią, że dopasują się do stopy – więc nie wyślizgniesz się z niich i nie uszkodzisz nóg. Paseczki przytrzymują buty podczas chodzenia i minimalizują nacisk na stopy, aby utrzymać wysokie obcasy na miejscu. Oczywiście, jeśli dama ma bardzo krótkie nogi, a stopy jeszcze drobniejsze, paseczki je „potną”, optycznie zmniejszając. Ale nawet niewysokie damy mogą z nich skorzystać, jeśli są pewne siebie.

buty na wysokim obcasieI oczywiście każda dama, która próbowała tego, wie, że chodzenie na obcasach powoduje wiele nacisków na całe ciało! Twoje stopy, nogi, plecy i szyja są połączone z kręgosłupem i są to sieci układu neuronowego. Jeśli chodzisz na obcasach, całe twoje ciało może czuć się źle… więc poświęć trochę czasu, by przez chwilę odpocząć od szpilek i pozwól, aby twoje ciało mogło się zrelaksować.

I dlatego obcasy wpływają na kręgosłup. Jednak warto pamiętać o tym, że poprawiają twoją postawę, stawiając więcej nacisku na całą sylwetkę. Wyróżniasz się bardziej, jesteś bardziej elegancka, bardziej dumna – a mimo to buty na wysokim obcasie wywierają nacisk na kręgosłup, zmuszają cię także do stawania się bardziej wyprostowaną Jeśli masz naturalne skłonności do garbienia się, wysokie obcasy mogą poprawić twoją postawę!

Ale to nie zmienia faktu, że nadal warto ograniczać się do noszenia szpilek tylko od czasu do czasu. Jeśli musisz nosić je do pracy, przynieś parę butów lub trampek do chodzenia do i z biura. Są doskonałe, gdy chcesz wydawać się bardziej kobieca, ale nie nadużywaj ich!