kardigany

Czym są kardigany i swetry?

Kardigan to w zasadzie zapinany na guziki sweterek. Doskonale sprawdzają się jako męska odzież, ale mogą to być również ładne swetry dla kobiet. Nie muszą być staromodnymi ubraniami – mogą służyć jako słodkie damskie swetry dla każdej dziewczyny, ponieważ są bardzo kobiece jak te w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/swetry-i-kardigany. Niektóre kardigany pracują lepiej w połączeniu z określonymi kostiumami.

Ogólnie rzecz biorąc, luźne kardigany i inne długie damskie swetry nie powinny być łączone z luźnymi spodniami. Pamiętaj o tym, nosząc luźno wyglądające swetry z grubej wełny, w stylu oversize – jeśli lubisz jeansy boyfriendy, nie powinnaś ich łączyć z dużymi swetrami. Na szczęście rynek oferuje szeroką gamę dostępnych rozmiarów wszystkich swetrów – a także jeansów, co ułatwi każdemu klientowi dopasowanie damskich swetrów do swojej wymarzonej stylizacji!

kardiganyZ drugiej strony, krótkie i ciasno dopasowane kardigany, takie jak crop top lub podobne stylizacje, powinny być noszone z koszulami lub bluzkami, które również pokazują kobiece kształty. Długie koszule czy bluzki tworzą dziwne proporcje, sprawiają, że ciało jest zbyt duże, wydaje Ci się bardziej otyłe niż w istocie. Jeśli więc wybierzesz krótkie i ciasne kardigany, połącz je z krótszymi koszulami lub nawet bezrękawnikami! Te swetry świetnie sprawdzają się również w przypadku spódniczek trapezowych – dzięki temu dolny kardigana dotyka górnej części spódnicy.

Duży, błyskotliwy kardigan oversize pasuje do wszystkiego, zarówno formalnych, jak i nieformalnych okazji. Wyjątkiem mogą być duże szerokie spódnice i sukienki. Takie swetry zapinane na zamek mogą być bardzo uniwersalne i dlatego cieszą się dużą popularnością.

Można również kupić kardigany z ciężkiej, grubo tkanej wełny. Ciężkie damskie kardigany mogą być ciekawym zamiennikiem kurtek, a nawet kurtek zimowych, zachowując przy tym atrakcyjność. Pod spodem można nosić zapinaną na guziki, jasną białą bluzkę, uzupełniając ją gustowną biżuterią i dodatkami. Z drugiej strony, lato i lekkie kardigany są ciekawym wyborem odzieży wierzchniej – mogą być noszone zamiast innych topów lub po prostu możesz je nakładać na siebie gdy wieczór zrobi się chłodny.