Ellen radzi: jak ubierać się we Włoszech?

Wszyscy wiedzą, że najpiękniejsze ubrania, jak garsonki, topy damskie czy modne buty produkowane są we Włoszech. Znaczy to, że wiele kobiet wybierających się do Italii na wakacje martwi się, jak ładnie ubrać się na taki wyjazd. To dobra wiadomość: nie musisz się ubierać dokładnie tak jak Włoszki i nikt się od ciebie nie spodziewa! Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest noszenie tego, co sprawia, że czujesz się swobodnie. To nie zawsze (a nawet zazwyczaj) jest to, co Włoszki będą nosić… i to jest w porządku.

Mimo to, wiele turystek chce ubierać się jak miejscowi podczas podróży. Postrzegają to jako sposób na “wtopienie się” w tłum (choć oczywiście pamiętaj, że nadal wiele rzeczy cię zdradzi, jak gesty rąk lub nawet makijaż zanim jeszcze otworzysz usta!). Uwielbiamy też ideę nowych doświadczeń kulturowych podczas podróży. A ponieważ moda jest ważną częścią włoskiej kultury, co może być bardziej zabawnym rodzajem doświadczenia kultury niż ubieranie się jak miejscowi?

Oto Twoja lista rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę – i które na wiosnę zobaczysz we włoskich miasteczkach.

Lekka kurtka lub trencz

Gdy powietrze jest jeszcze nieco chłodne, ale jest już kambio di stagione (zmiana pór roku), Włosi nie sięgają po parkę czy bluzę. Na topy damskie nakładają elegancką zewnętrzną warstwę. Dla stylowych Włoszek oznacza to elegancką kurtkę lub płaszczyk.

Wspaniała para okularów przeciwsłonecznych

topyNawet jeśli nie przeszkadza Ci, czy ubierasz się tak jak miejscowi, nie chcesz o tym zapomnieć! Słońce wychodzi na wiosnę, więc ochroń przed nim swoje oczy. Oczywiście Włosi okulary przeciwsłoneczne od uznanych projektantów, ale każda oprawa pomoże Ci się wtopić, o ile nie jest zbyt mała. Wielkie „mrówy” są niezwykle stylowe i podkreślą kolorowe topy damskie.

Topy damskie w barwnych kolorach – zielonym, czerwonym lub różowym.

Włoskie lato bywa bardzo upalne, i włoszki lubią pokazać ramiona. Pamiętaj jednak, by zakrywać je w miejscach jak kościoły itp. Ale kolorowe topy damskie są idealne do cieplejszych krajów – także na wiosnę i jesień.

Buty skórzane lub zamszowe

Chociaż rodzaj buta zmienia się wraz z porą roku, podstawy są stałe. Przez cały rok stereotyp jest prawdziwy: Włosi, zwłaszcza modne Włoszki, mają tendencję do noszenia skórzanych butów. Dla kobiet na wiosnę może to oznaczać obcasy lub płaskie baletki.

Biżuteria i dodatki

Włoszki uzupełniają swoje topy damskie biżuterią. Jeśli więc chcesz się do nich dopasować, pamiętaj o drobnych szczegółach: w zeszłym roku, grube bransoletki i naszyjniki były modne, ale tak samo są delikatne naszyjniki i wąskie kolczyki.