hurtownia odzieży damskiej i młodzieżowej

Hurtownia odzieży damskiej i młodzieżowej a tanie ubrania

Wiele osób twierdzi, że nie ma różnicy między marką supermarketu, tanimi ubraniami która oferuje https://sosimply.pl – nasza przykładowa hurtownia odzieży damskiej i młodzieżowej a markami takimi jak Zara. Wszystkie tanie ubrania są dziś produkowane w Chinach lub Indiach, więc płacisz więcej tylko za metkę z logo znanej marki. Ale nie jest to takie proste. Jest wiele rzeczy, które mają wpływ na postrzeganą jakość odzieży, a większość z nich wiąże się z kosztami – w przeciwnym razie wszystkie tanie ubrania byłyby jak najlepsze.

Zacznijmy od materiałów. Niektóre ubrania są po prostu wykonane z tańszych lub gorszych materiałów. Droższe ubrania mają większą ilość nici, są trwalsze, nie wyglądają na przezroczyste i tanie. Lepsze marki używają jedwabiu, podczas gdy te tańsze wybierają satynę lub bawełnę, albo nawet rayon czyli sztuczny jedwab. Każda hurtownia odzieży damskiej i młodzieżowej jest pełna ubrań z poliestrowych tkanin. Uprawa naturalnych włókien trwa dłużej niż ich wyprodukowanie z ubocznych włókien plastiku. Oczywiście włókna syntetyczne nie są złem – poliestry sprawiają, że ubrania stają się mniej podatne na gięcie i nie można byłoby oddychać – nie mówiąc już o ruchu – w obcisłych damskich dżinsach, gdyby nie elastan. Jednak jedwab i kaszmir czują się o wiele delikatniejsze niż poliester!

Ubrania ze sklepu teoretycznie pasują do każdego w tym rozmiarze – ale każdy ma przecież inną budowę ciała. Jeśli ubrania są projektowane we Francji, ale wykonane w Chinach oznacza to, że projektant musi wybrać modele, zmierzyć je, opracować schematy i wzory, skonstruować prototypy, wysłać je do Chin, gdzie zrobią pierwszą partię, która będzie musiała być wysłana z powrotem do Francji w celu dalszych regulacji. I to może się zdarzyć wielokrotnie – nic więc dziwnego, że chińscy producenci zmęczyli się już europejskimi projektantami. Każda chińska hurtownia odzieży damskiej i młodzieżowej po prostu kopiuje wzory swoich hurtowych ubrań z czasopism i marek i produkuje własne imitacje. Mogą wyglądać dziwnie, ale zostaną kupione… i to się liczy. Ale znaczy to też, że te tanie ubrania damskie nie przeszły kontroli projektantów.

Często są też tańsze, ponieważ nie spodziewamy się, że będą one trwały dłużej. Koszula może stracić kolor, nadruk może się złuszczyć lub pękną szwy. Lepsze ubrania są poddawane kosztownej obróbce chemicznej, ale nie oczekuje się, aby tańsze marki zajęły się sprawieniem, że ich ubrania będą wodoodporne. Przy zakupie hurtowej odzieży damskiej należy wziąć pod uwagę nie tylko jej cenę, ale i jakość!