Idealne obuwie do twojego biura!

Podczas gdy większość dzisiejszych biur zaczyna dostosowywać się do bardziej casualowego sposobu ubierania się, normą jest nadal formalny kostium. Trzeba ubrać się od stóp do głów, włącznie z butami. Zatem jakie obuwie powinno być noszone w biurze? Które będzie nieodpowiednie i nie powinno być noszone podczas pracy? Niezależnie od tego, czy pracujesz przykuta do biurka w Mordorze, czy też podczas lunchu z przyjaciółmi, należy unikać pewnych rodzajów obuwia.

Sandały i buty otwarte

Dlaczego nie: noszenie sandałów nie pasuje do chodzenia do biura, a raczej na plażę. Sandały nie są przeznaczone do poważnej pracy, i dotyczy to też butów odsłaniających palce. Ludzie mogą pomyśleć, że zamiast na poważną działalność biznesową wybierasz się na imprezę.

Co wybrać zamiast: Lepiej byłoby nosić buty zamknięte. Każda część stóp musi być zakryta. Noś poważne buty, ponieważ traktujesz swoją pracę poważnie.

Trampki

Dlaczego nie: Nawet jeśli dążysz do komfortu, nie powinnaś wybierać trampek. Wyglądałabyś na na młodocianą, a twoi współpracownicy mogą sądzić, że właśnie się zgubiłaś na zajęciach w liceum, i przypadkiem znalazłaś się w biurze.

Co wybrać zamiast: Komfort najczęściej oznacza niższy obcas. Wybierz płaski obcas, jeśli naprawdę chcesz komfortu. Jednak powinnaś rozważyć skórzane buty które zapewniają wyrafinowanie, którego nie można osiągnąć, gdy nosi się parę trampek. Znam też kobiety, które do pracy dojeżdżają w trampkach, ale noszą też parę balerinek w torebce.

Buty sportowe

Dlaczego nie: Buty do biura muszą wyglądać solidnie przy pracy od 9 do 5. Choć buty sportowe wytrzymują dużo, nie oznacza to, że należy je nosić również w biurze.

Co wybrać zamiast: Jeśli szukasz czegoś trwałego i wygodnego, skórzane buty są tym, czego naprawdę potrzebujesz do pracy za biurkiem. Obuwie skórzane nie jest tanie, ale dobrze jest kupić jedną wytrzymałą parę niż kilka takich, które szybko się zniszczą.

Buty w widowiskowych kolorach

Dlaczego nie: noszenie rubinowo-czerwonych butów lub innych jaskrawych odcieni jak gorący różowy lub neonowy błękit nie wygląda profesjonalnie. Kolory te nie należą do biura. Kobiety powinny wyglądać na eleganckie i gotowe do poważnej pracy, ale nie na inny rodzaj pracy…

Co wybrać zamiast: Lepiej byłoby nosić buty w tonacjach ziemi, które wyglądałyby dobrze z eleganckim strojem. Kolory takie jak brązowy, szary, ciemnoczerwony, ciemnozielony i czarny będą akceptowalnymi kolorami dla butów do biura.