płaszcze zimowe

Jak konserwować płaszcze zimowe

Wełna jest tkaniną ciepłą i trwałą, a płaszcze zimowe z wełny zapewnią Ci lata użytkowania, jeśli odpowiednio o nie zadbasz. Konieczne jest pranie wełnianego płaszcza kilka razy w każdym sezonie, ale trzeba zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć mechacenia, kurczenia się i zniekształcania tkaniny. Oto kilka porad jak prać takie płaszcze i je konserwować!

Czy prać płaszcze zimowe w pralce?

płaszcze zimoweChoć możliwe jest pranie niektórych płaszczy zimowych z wełny w pralce, zazwyczaj bezpieczniej jest prać je ręcznie. Innym kluczem do czyszczenia płaszcza wełnianego jest unikanie wkładania go do suszarki, ponieważ może to prowadzić do kurczenia się płaszcza.

Przeczytaj, co jest napisane na metce twojego płaszcza zimowego. Zawsze powinieneś przeczytać etykietę pielęgnacyjną odzieży przed praniem, ponieważ symbole na tej metce powiedzą Ci dokładnie, jak postępować, czy prać takie płaszcze jesienne ręczne czy chemicznie. Sprawdź etykietę pielęgnacyjną : Czy można prać płaszcz w pralce w pralce, czy też trzeba go prać ręcznie, jak programować pralkę, Jakie detergenty lub mydła należy stosować, Inne specjalne instrukcje prania i pielęgnacji. Warto też wiedzieć, jak suszyć takie płaszcze zimowe.

Konswerwuj płaszcze zimowe z wełny

Zanim przygotujesz płaszcz do prania w pralce wyszczotkuj go! Użyj szczotki do odzieży i delikatnie przetrzyj płaszcz, aby usunąć brud, kurz, jedzenie, błoto i inne zebrane cząsteczki brudu. Aby zapobiec mechaceniu i nadać wełnie odrobinę puszystości, szczotkuj takie płaszcze zimowe pionowo od kołnierza do dołu. Możesz użyć wilgotnej szmatki, jeśli nie masz szczotki do czyszczenia odzieży.

Odzież należy wyczyścić zanim wrzucisz ją do pralki. Zwróć uwagę na brud, jedzenie i inne plamy, które mogą znajdować się na tkaninie. W celu wykrycia plam, nałóż niewielką ilość łagodnego detergentu, takiego jak Woolite, na dotknięte miejsce. Wcieraj delikatnie palcem środek czyszczący, aż do momentu poluzowania się brudu. Czasem może się zdarzyć, że nie będziesz potrzebowała dokładnie uprać swojego ulubionego płaszcza! Nawet jeśli nie widzisz żadnych zabrudzeń, oczyść kołnierz, mankiety i pachy twoich płaszczy.

Wełnę najlepiej jest prać w zimnej wodzie, jest bardzo podatna na skurczenie. Istnieją też specjalne detergenty i to instrukcjami na nich najlepiej się kierować piorąc!