T-shirty

Jak skurczyć T-shirty – poradnik Ellen

Każda dziewczyna, o której wiem, ma swoją ulubioną odzież. A dla wielu z nas są to często ukochane T-shirty ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki. Nie znam kobiety, która nie ma “szczęśliwej koszulki” którą nosiła na egzaminy. Czasami jednak nie możemy już jej nosić, bo jest teraz za mała… lub dlatego, że sama się skurczyła.Z drugiej strony jednak czasem się zdarza, kiedy stracimy na wadze od czasu jego noszenia, a może był to jedyny rozmiar koszuli z Twoją ulubioną kapelą…

Możesz też zechcieć przekazać swoją starą koszulkę młodszej siostrze, córce czy kuzynce. Czasem zdarza się, że możesz chcieć skurczyć koszulę w pralni tak, abyś mogła dalej ją nosić. Kiedy T-shirty kurczą się, trudno – ale jak skurczyć ją celowo?

T-shirtyJeśli chcesz skurczyć twoje T-shirty jak najskuteczniej, po prostu użyj pralki. Metka informuje o sposobie prania, ponieważ niektóre tkaniny kurczą się pod wpływem wysokiej temperatury, a inne nie. Na przykład bawełna i wełna kurczą się podczas prania w gorącej wodzie. T-shirt może mieć jakieś wskazówki dotyczące prania na metce – i chcesz złamać te zasady. Znacznik może oznaczać określoną temperaturę wody, np. ciepłą (60-90 C) lub chłodną (30); należy go prać w innej temperaturze w celu skurczenia koszulki.

Jeśli koszulka wykonana jest z bawełny, można ją również skurczyć, używając zlewu pełnego gorącej wody. Aby woda była jeszcze cieplejsza, wlej do niej trochę wrzącej wody. A jeśli chcesz, dodaj łyżeczkę środka do prania do zlewu – pamiętaj jednak, aby móc wypłukać swoje T-shirty później. Nie pierz ich, nie wycieraj, po prostu pozwól im nasiąknąć przez około pięć minut, następnie wyciągnij i wysusz – użycie suszarki bębnowej może jeszcze bardziej skurczyć ubrania. Ale pewnie chcesz wysuszyć koszulę na stojaku lub rozłożyć ją na suchym ręczniku – po prostu nie wieszaj jej na sznurze.

Możesz szukać profesjonalnej pomocy – jest wielu krawców, którzy chętnie pomogą ci z zmniejszeniu T-shirtów, możesz też zwrócić się do pralni chemicznych, które pomogą Ci również w czyszczeniu i kurczeniu się.