Jak wymasować sobie stopy – Ellen radzi!

Kiedy ciężko pracujesz codziennie, obciążenia nóg, ból i dyskomfort są nieuniknione, nawet gdy kupujesz wygodne buty w sklepie https://zoio.pl/obuwie. Po zakończeniu zmiany, możesz wsiąść do samochodu i czuć, jak stopy pulsują po drodze do domu. Nawet jeśli rozciągasz mięśnie w ciągu dnia, masz szanse, że zdejmiesz buty robocze i poczujesz znajome pulsowanie wzdłuż łuków stopy. To niewygodne, a dla niektórych może wydawać się nieuniknioną częścią pracy.

Teraz wyobraź sobie, że wracasz z pracy gdzie czeka cię miły, relaksujący masaż stóp. Brzmi świetnie, prawda? Nie musisz iść do kosztownego spa, aby uzyskać masaż, który łagodzi ból stopy. Dzięki poniższym wskazówkom można znaleźć ulgę w codziennym bólu i napięciu:

  1. Rozgrzej się

Tak jak powinnaś zawsze rozgrzewać się przed ćwiczeniami, musisz też rozgrzać mięśnie stóp przed ich masażem. Zapobiegnie to skurczom i dalszym bólom. Możesz to zrobić siedząc na podłodze, na łóżku lub na krawędzi krzesła. Znajdź miejsce, w którym poczujesz się swobodnie i wygodnie. Jeśli pracujesz cały dzień, przed masażem umyj stopy w ciepłej wodzie. Aby rozgrzać kostki, utwórz kształt V przy pomocy dłoni, wsuwając kciuki i ustawiając palce po obu stronach ścięgna Achillesa. Rozmasuj stopy przy pomocy rozprostowanych dłoni. Rozluźnij mięśnie stopy, i rób to przez około 30 sekund – powinnaś wyczuć kostkę i obcas jak rozgrzewają się i rozluźniają się. Rozmasuj też łuk, umieść dłoń na górze stopy, a drugą dłoń na spodzie, a następnie delikatnie naciskaj i przytrzymaj przez minutę. To rozgrzeje powiekę podeszwy i sprzyja przepływowi krwi. Następnie zataczaj koła, i masuj swoje palce.

  1. Znajdź punkty bólu

Po rozgrzewce, nadszedł czas, aby zlokalizować najbardziej dotkliwy ból. Dla wielu osób ból pojawia się często wzdłuż łuku stopy. Jednym ze sposobów zapobiegania temu typowi bólu jest zastąpienie zużytych butów takimi, które zapewniają lepsze podparcie. Pomocne może być również stosowanie wkładek amortyzujących.

Używaj obu kciuków aby „chodzić” po dolnej części stopy. Kiedy znajdziesz czuły punkt, naciskaj go oboma kciukami, i kręć stopą. Trzymaj stopę przez minutę, a następnie zwolnij. Możesz poczuć lekkie mrowienie. Powtórz to dla każdego bolesnego miejsca. Pamiętaj, aby nie używać zbyt dużego nacisku. Następnie, złóż dłonie po obu stronach stopy i użyj czubków palców, aby ugniatać przestrzeń pomiędzy twoimi palcami u stóp. Używaj kciuków, aby głaskać obszary między więzadłami, pracując od górnej części stopy między palcami.

  1. Kontynuuj pracę mięśni

Po masażu możesz ponownie rozciągnąć miejsca, przechodząc przez całą podeszwę stopy za pomocą kciuków. Istnieją dwa sposoby na to. Najpierw przesuń kciuk w kształcie litery “T”: przeciągnij go przez całą podeszwę, a następnie rozciągnij kciuki na boki, gdy dojdziesz do podstawy palców. Możesz też rysować „kółka” rozpoczynając się od pięty i idąc w górę. Możesz to robić tak długo, jak chcesz.

I to wszystko! Te trzy kroki powinny dać ci ulgę w bólu spowodowanego niewygodnymi butami.