Koszule damskie dla pracującej kobiety

Ostatnio jestem pracującą kobietą. Właściwy strój do pracy wbrew pozorom to bardzo ważny temat na tym blogu. Przyznam, że ubiór biurowy zawsze wydawał mi się nudny. Dorosła wersja szkolnej galowej, białej koszuli damskiej zapinanej na ostatni guzik i ciemnoniebieska spódnica ołówek… to nie mój styl. Z jednej strony pracodawca nie wymaga od mnie ubierania się w garnitur, z drugiej musiałam drastycznie zmienić garderobę i nauczyć się zasad stylu biznesowego. Moje koszule damskie muszą okazywać profesjonalizm ale podkreślam dzięki nim swoją kobiecość. Dziś umiem już stworzyć profesjonalny look.

Niektóre zawody mają swoje własne zasady ubioru. Czasami jest to mundur, który pracownicy otrzymują od firmy, a czasami konkrettna odzież, która jest odpowiednia dla danego miejsca. Przykładowo prawnicy ubierają się w garnitury, a pracownicy sklepów odzieżowych ubierają się w odzież podobną do stylu sklepu. Inaczej jest, gdy pracujemy w biurze, w którym zasady ubioru nie są ściśle określone i chcielibyśmy nosić koszule damskie. Na szczęście w https://zoio.pl/odziez-damska/koszule znajdziesz koszule dla kobiet na każdą okazję.

koszuleW takich przypadkach warto wybrać jednokolorową gładką koszulę w jednym z stonowanych kolorów – szarym, niebieskim, kremowym, białym lub granatowym. Jeśli jednak preferujemy wzorzyste koszule damskie najlepiej wybrać jakiś neutralny i prosty wzór, który charakteryzuje się powtarzalnością – na przykład małe paski lub kropki.

Niektóre kobiety powiedzą, że odzież biznesowa nigdy nie wyjdzie z mody. Dla pań jest to zazwyczaj gładki kostium z spódnicą lub spodniami w kolorach granatowym, czarnym lub szarym. Jeśli chodzi o góry, kobiety zazwyczaj wybierają lekką, elegancką bluzkę lub koszulę. Inni specjaliści od wizerunku powiedzą nam, że przesadna elegancja to problem w biurze, a biała koszula z czarną spódnicą bardziej kojarzy się z dziewczynką w szkole podstawowej niż z poważną bizneswoman. Dlatego panie są coraz bardziej zrelaksowane i wybierają styl Business Casual. Zamiast jednolitego garnituru możemy sobie pozwolić na elegancką kurtkę, dobrze wycięte spodnie i koszule damskie z kołnierzem. W tym przypadku poszerza się również gama kolorów odzieży.