Moda męska – problem wielu panów

Powiedzmy sobie szczerze – panowie nie śledzą mody. Mówią „nie interesuje mnie to”, i zamiast stylem i modą mówią, że interesują się piłką nożną… choć ubrania noszą codziennie a w piłkę nie grali od dwudziestu lat. Kto tu ma rację? Oczywiście kobiety jak zwykle. Dlatego przygotowałam parę porad modowych dla panów.

Dlaczego moda męska jest mało znana?

Mam pewną hipotezę, dlaczego mężczyźni nie znają się na modzie. Gdy są już na tyle duzi, by samemu decydować, co ubiorą, nie są jeszcze na tyle kompetentni, nie mają wzorców, na których mogliby się wzorować. Idolami nastolatków są piłkarze czy superbohaterowie – te zawody znane są z kolorowych ubrań, ale nie są raczej ideałami mody. Potem mężczyźni dorastają – i jako studenci czy pracownicy na śmieciówkach po prostu nie mogą sobie pozwolić na modne ubrania. Kiedy mężczyznę stać na ubieranie się… zazwyczaj ma już dziewczynę, i nie musi jej imponować, choć ta często go krytykuje. Ale bycie stylowym to nie tylko drogie ciuchy!

Dopasuj ubrania do siebie?

Dopasowanie ubioru jest najważniejsze. Najbardziej dramatycznym ulepszeniem, jakie możesz wprowadzić w swoim stylu, jest upewnienie się, że wszystko jest dopasowane do twojej budowy ciała. Większość mężczyzn nosi ubrania, które są zbyt duże, luźne – bo muszą być wygodne. Ale wygodne i praktyczne są ubrania które przytulają się do twojego ciała. Luźna koszula tylko sprawia że wyglądasz na grubszego.

Trudno jest być stylowym mężczyzną
Trudno jest być stylowym mężczyzną

Chcesz mieć ciuchy, które świetnie na tobie wyglądają, ale nie przesadzaj. Nie noś więcej niż trzy elementy biżuterii lub więcej niż trzy kolory. Nie ubieraj się jak gwiazda rocka, chyba że masz jakiś dobry kawałek z gitarą. Jeśli chcesz być elegancki, prostszy, ale stylowy wygląd to czarna koszula w paski z białą marynarką, ciemną parą dżinsów, eleganckim płóciennym paskiem i ciemnymi pantoflami. Możesz też dodać jaskrawy zegarek lub prosty dodatek jak sygnet czy łańcuch, ale nic więcej.

Zadbaj o równowagę!

Zwróć uwagę na równowagę między elementami stroju – na przykład niektóre swetry są bardziej obcisłe, a inne duże i grube. Pierwszą zasadą jest to, że górna i dolna połowa stroju muszą być do siebie dopasowane. Jeśli masz na sobie duży, gruby, wytrzymały sweter rybacki, twoje spodnie również muszą być wytrzymałe. Nie zakładaj dużego swetra na zimę z dopasowanymi materiałowymi spodenkami. Zamiast tego, lepiej będzie pasował z czymś tak swobodnym jak spodnie cargo z kieszeniami lub podniszczone dżinsy. Za to do bardziej obcisłych spodni lepiej nada się bardziej dopasowana góra, jak obcisły bawełniany sweterek czy ładny męski blezer.

Nigdy nie idź na zakupy sam. Mężczyzn śmieszy to, że żadna dziewczyna nie idzie na zakupy sama, i irytuje to, że kobieta ciąga ich po sklepach. Ale nie ma w tym niczego dziwnego. Przez większość czasu trudno jest zaufać sprzedawcom, ponieważ zazwyczaj dostają oni premię od indywidualnej sprzedaży. Dlatego warto zabrać na zakupy kogoś, kto przekaże ci szczerą opinię…

Detale i moda męska!

Nigdy nie lekceważcie potęgi szczegółów. Ludzie zauważają drobne rzeczy. Duże elementy jak marynarka czy spodnie postrzegane są jako plamy koloru, mało kto pamięta markę odzieży ale tak kobietom i mężczyznom rzucają się w oczy małe detale jak krawat, chusteczka w kieszonce czy stan obuwia. Dlatego moja rada brzmi – nie kupuj drogich ubrań, jednak twoje dodatki powinny być jak najlepszej jakości. Porządny garnitur z eleganckim jedwabnym krawatem zrobi lepsze wrażenie niż elegancki garnitur z tanim krawatem.

Skoro już mowa o butach, również twoje buty powinny być dobrej jakości. Zainwestuj w doskonałą parę butów – wiesz że kobiety lubią buty, bo buty są właśnie takim ciekawym szczegółem. Możesz łatwo prać i prasować resztę ubrań, aby wyglądały one jak nowe, ale większość mężczyzn lekceważy czyszczenie butów. Pokaż, że jesteś mężczyzną o dobrym smaku, kupując jak najlepszą parę butów i utrzymując je w nieskazitelnej kondycji.

Author: Ellen