Moja stylizacja w stylu grunge

Zdałam sobie sprawę, że nie pisałam ostatnio o nowych stylizacjach. Postanowiłam więc napisać nowy post o moim nowym nabytku – są to eleganckie ciemne buty – glany, buty bojowe, martensy, jak zwał tak zwał. Postanowiłam więc powrócić symbolicznie do lat 90. i dopasować moje buty do klasycznego stroju.

Zaczęłam od dopasowanej czarnej bluzki. Chodziło mi o to, aby wrócić do stylu grunge z wczesnych lat 90., kiedy tego typue buty bojowe podkreślały mocny kostium z wykopem. Podczas gdy czarne t-shirty i bluzki niekoniecznie były modne w erze grunge, czarny jest ponadczasowy i prosta czarna, dopasowana koszulka stanowi miłą neutralną bazę dla reszty stroju.

Kolejną podstawą klasyczną dla stylizacji w klimatach lat 90. była koszula w kratę. Flanelowa szkocka krata to emblemat stylu grunge. Aby oddać swój hołd grunge’owi, wybierz koszulę, która lekko dotyka twojej talii i zostaw ją rozpiętą w części lub w całości, aby pokazać czarną koszulkę pod spodem. Możesz trzymać się klasycznego czerwono-czarnego schematu kolorów lub możesz wybrać coś bardziej nowoczesnego jak zielona koszula w kratę czy niebiesko-czarny zestaw.

Załóż też parę podniszczonych dżinsów. Nic nie wskazuje na trend grunge tak jak dżinsy z dziurami, po kąpieli w wybielaczu. Mogą być dowolnego kroju – wprawdzie boyfriendy stały się popularne stosunkowo niedawno, ale luźne spodnie dobrze się sprawdzają. Sama nosiłam oversize’ove jeansy w latach 90.

Noś też parę rajstop pod dżinsami. Rajstopy są tylko opcjonalne, ale dodają odrobinę nowoczesnego stylu. Ja wybrałam parę czarnych rajstop, które wyglądają bardzo elegancko i pasują do dopasowanej czarnej koszuli, która służy jako podstawa mojego stroju.

No i wybrałam nowe, lśniące glany. Owszem, możesz nosić zużyte, wytrzymałe obuwie z tym strojem, aby pasować do stylu lat 90., ale jeśli chcesz wyglądać stylowo według dzisiejszych standardów, para wypolerowanych czarnych glanów będzie działać lepiej.

Jaki dobrałam makijaż i akcesoria? Uważam, że kosmetyki, które nosisz, powinny być używane, aby podkreślić naturalną urodę cery, ale nie przesadzaj z tym, jak dziewczęco lub kobieco wyglądają na twarzy. Dlatego wybrałam czarną kredkę do oczu i czerwoną szminkę z bledszym podkładem.

Jeden lub dwa duże, masywne dodatki mogą być eleganckim akcentem, ale zbyt plisowane, kolorowe lub delikatne dodatki nie będą pasować. Ja wybrałam ćwiekowaną torbę na ramię, czarne okulary a’la “hipster”, i kolczyki pasujące do flanelowej koszuli.

Author: Ellen