Nail art – jak stworzyć wzór lamparta na paznokciach?

Każdy strój można wyposażyć w naszyjniki, pierścionki i bransoletki, ale najszybszym sposobem, aby dopełnić stylizacji drobnym ale widocznym akcentem jest manicure, czyli ciekawe wzory na paznokciach. Częste podróże do salonu mogą Cię szybko zrujnować, a umiejętność robienia wesołego lamparciego nadruku na paznokciach może pomóc obniżyć koszty. Krok po kroku wyjaśnię tutaj się, jak osiągnąć manicure, które pokazuje wzór charakterystycznych lamparcich cętek!

Zacznij od czyszczenia paznokci miękką szczotką, cięcia i piłowania, a w razie potrzeby nałóż warstwę podkładową.

Zastosuj kolor podstawowy. Używam złotego podkładu z nowej kolekcji Gwen Stefani Holiday. Delikatnie półprzezroczyste żółte złoto wymagało trzech warstw, aby było całkowicie matowe i błyszczące. Warto też rozważyć inne kolory – widoczna pomarańcza wyróżni się z tłumu. Musisz też pamiętać, by dostosować kolor paznokci do własnej cery, nie wspominając już o oczach i włosach.

Używając małego narzędzia (metalowe narzędzie do nail art, wykałaczki lub kawałka plastiku), zacznij nanosić na paznokciu różne półksiężyce, niedoskonałe okręgi i kropki o ciemniejszym kolorze. Użyłam czarnego lakieru, który pochodzi również z nowej kolekcji świątecznej Gwen Stefani Holiday. Tak naprawdę jest ciemnobrązowy z nutą głębokiej wiśni, która nadawała naszemu lampartowi romantyczne ciepło.

Pamiętaj, że tak jak w wypadku prawdziwego futra, wzór lamparta nie powinien być idealnie symetryczny. Najlepszą częścią tego projektu jest to, że wady wyglądają tak, jakby były naturalne, więc nie musisz się martwić o to, że nie jesteś ekspertem w sztuce paznokci. Jest to chyba najprostszy wzór, jaki możesz sama wykonać.

Po skończeniu, najpierw należy zwrócić uwagę na grube pęcherzyki lub za grube plamki lakieru, a następnie pozostawić paznokcie kilka minut do wyschnięcia przed nałożeniem warstwy wierzchniej z przezroczystego lakieru w celu uszczelnienia nowego dzieła sztuki.

Jeśli lubisz taki wzór, spróbuj eksperymentować z innymi zwierzęcymi wzorami – ciemny brąz i duże plamy stworzą wzór żyrafy, a jeśli uda ci się narysować długie kreski rysikiem, spróbuj stworzyć wzór tygrysa – lub, jeśli użyjesz białego lakieru – zebry.