Podstawowa prawda o modzie!

Podstawowa prawda o modzie jest prosta – nie ubieraj się dla Anny Wintour, ani dla Armaniego, ani dla swojego mężczyzny. Ubieraj się sama dla siebie. Być może już to słyszałaś, ale nie ma sensu dostosowywać się do najnowszych trendów, jeśli sprawią, że będziesz wyglądać jak Pokemon. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na niepraktyczne, ale modne ubrania, jeśli nie pasują do Twojego stylu. Warto poznać kilka prostych prawd.

Najpierw zapoznaj się z kształtem swojego ciała i dopasuj do niego swoją szafę. Istnieje wiele różnych rodzajów budów sylwetki – na przykład gruszka ma szerokie biodra i pośladki, ale odwrócony trójkąt ma “męskie” szerokie biodra, ale także piersi duże, podczas gdy klepsydra ma szerokie atrybuty żeńskie. Zbyt wiele kobiet nie ubiera się według tego, jak wyglądają, ale według tego, jak chciałyby wyglądać. Nie chodzi o to, żeby wyglądać jak “modelka” z okładki magazynu, ale o to, żeby znaleźć swoje mocne strony i pokazać je – nie pokazuj tego, czego nie masz. Na przykład, jeśli jesteś gruszką, trzeba zbalansować swoje ciało – może twoja pupa jest kształtna, ale nie chcesz je zbytnio pokazywać – warto więc przyciągnąć uwagę w górę i zwrócić większą uwagę na talię. Nie chwal się ładnym biustem, jeśli go nie masz.

Dostosuj kolory. Może masz sukienkę, która idealnie Ci odpowiada, sprawia, że jesteś szczuplejsza, podkreśla to, co masz najlepsze, ale nie powiedziałabyś, że wyglądasz w niej “świetnie”. Dlaczego? Powodem może być to, że nie jest to twój kolor! Czerwone włosy i ciepła karnacja gryzą się z zielenią; choć mówi się, że czarny pasuje do wszystkiego, to jest wymarzony zwłaszcza dla bladych pań. Właściwy kolor musi pasować do skóry, włosów i oczu, abyś wyglądała na bardziej żywą i wystrzałową.

Jest to lepszy sposób na znalezienie własnego stylu. Bez trudu znajdziesz swój własny styl – na przykład, jeśli masz bardziej arystokratyczny nos, możesz wyglądać lepiej w formalnych ubraniach, a blondynki uwielbiają polegać na szczegółach, które przyciągną uwagę do szczególnie ładnych punktów. Znajdź styl, który pasuje do Twojej budowy, kolorów, a przede wszystkim do Twojego charakteru. Nie musisz się ubierać zgodnie z najnowszym numerem Vogue – jeśli jesteś pewna siebie i skupiona, z pewnością będziesz wyglądać pięknie.