Ramoneski – czy nadadzą się na uczelnię

Moja mama zawsze powtarzała, że uczelnia, akademia, uniwerek, politechnika… jest miejscem edukacji i samodoskonalenia. Za to od ojca słyszałam, że jest to miejsce na kształcenie przyszłych pracowników. W praktyce mój szef mówił zawsze, że jest to miejsce dla budowania koneksji i networkingu. Ale prawda jest taka, że na studiach musisz przede wszystkim zaliczać, by uzyskać dobre stopnie… Więc moda jest ostatnią rzeczą na głowie niejednej studentki, nawet jeśli w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/ramoneski znalazłaś genialne ramoneski, to jednak nie musi być idealna odzież na uniwersytet.

Ale z drugiej strony moda, może nawet takie ramoneski lub inne kurtki jesienne damskie, zawsze dodaje kobiecie pewności siebie. Dzięki dobrej kurtce możesz zyskać energię, i wyglądać bardziej profesjonalnie, co może sprawić, że uzyskasz lepsze oceny i będziesz bardziej zmotywowana. Tak, eleganckie kurtki jesienne mogą całkiem zmienić twój świat.

Czy nosić ramoneski na uczelnię?

Uczelnia to raczej półformalne otoczenie, zwłaszcza jeśli jesteś studentką a nie profesorem – mimo to warto zadbać o stylizację. Ramoneski mogą być całkiem OK – ale zostaw je w szatni w październiku. Ale możesz nałożyć tanie dżinsy, kardigan i prostą koszulkę T-shirt. Uniwersytet to mimo wszystko nadal szkoła, więc nie musisz nosić bardziej formalnych ciuchów. Dodaj do tego odpowiednie do pogody buty, jak czółenka, converse’y, czy jakieś eleganckie kozaki na obcasie.

Stylizacje do szkoły

Ponieważ zajęcia uniwersyteckie odbywają się często w czasie chłodniejszych miesięcy, w sklepach typu szmateksy możesz kupić parę dżinsów, które będą dość nieużywane i używać ich, aby ubierać się warstwowo, na cebulkę – pod spodem będziesz nosiła lżejsze legginsy. Pod swoją ramoneskę włóż długie koszulki – pierwsza warstwa powinna być jak najdłuższa. Na koszulkę narzuć jakiś inny T-shirt z wzorem, na to rozpinany sweter albo bluzę z kapturem i masz już idealną kreację na zimę czy wczesną wiosnę. Do tego wybierz kurtki na jesień, gruby wełniany płaszcz na zimę, albo nieprzemakalną kurtkę na wiosnę, a do tego odpowiednie buty.

 

Faceci lubią, kiedy dziewczyny noszą sukienki. Takie sukienki mogą wydawać się niepraktyczne przy noszeniu na studia, ale nadal są wygodne i idealne dla codziennego noszenia. Ładne ramoneski przyjemnie będą kontrastować z miękką płynącą sukienką.